طراحی سایت چیست؟

ویژگی های طراحی وب سایت ماهر
ویژگی‌های بخش اعظمی برای طراحی وب ماهر در لحاظ گرفته می شود اما بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های تحت حادثه نظر دارند .

طراحی گرافیک

پباده سازی گرافیک در سایت حرفه‌ای بایستی بوسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت بپذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در لحاظ میگیرد . وی آشنایی نیکی از رنگ‌ها دارااست و با توجه به گونه کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را گزینش می نماید . در ضمن اعتنا دارااست که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه های مورد نظر خویش دسترسی داشته باشند . این قضیه به خصوص وقتی اهمیت دارااست که قالب وب سایت به حالت منحصر به فرد طراحی شود .

سرعت مطلوب

غالبا یوزرها صبر انتظار کشیدن برای لود شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت پایین داشته باشد به زودی بخش اعظمی از کاربران خویش را از دست خواهد بخشید . از این قبلی , سرعت وبسایت یکی از دست اندرکاران موءثر بر بهبود بهینه سازی سایت نیز می باشد . کارداران زیادی بر سرعت تارنما تاثیر می گذارند . مواقعی مانند عصر پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی سایت حرفه‌ای همگی این کارداران در نظر گرفته میگردند تا وبسایت در کوتاه‌ترین فرصت ممکن بار گذاری شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی از مهم ترین ویژگی‌های یک وبسایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بسیاری از کاربران با به کار گیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید مینمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با تمامی دستگاه‌ها سازگار می نماید و در نتیجه در کلیه دستگاه‌ها به خیر و خوبی اکران داده می‌گردد . در‌این‌حالت‌ یوزرها می توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم کنند , به صفحات مختلف بروند و متن‌ها را بخوانند . در طراحی وب ماهر این نکته بی تردید بایستی در نظر گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های ساخت سایت ماهر

در امر رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی نقل شده شده‌است با این وجود اکثری از افراد هنوز هم این دو مفهوم را به جای هم به کار می‌برند! خواسته از تجربه کاربری احساس و حالی است که استفاده کننده در تعامل با وب سایت شما به دست می‌آورد . طراح UX درخصوص کاربران تحقیق میکند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و آن‌گاه با ارزیابی این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی می کند . وی مشخص و معلوم می‌نماید که یوزرها چه گونه و از چه مسیری به اطلاعات متبوع خویش برسند .

منظور از رابط کاربری تمامی صفحه های و المان‌هایی نظیر دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با تارنما از آنها به کارگیری می‌نماید . طراح UI مسئولیت ایجاد نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده داراست .

نیازی به گفتن نمیباشد که در طراحی وب سایت حرفه ای بایستی عنصرها رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در لحاظ گرفته شود و وب سایت بایستی بر پایه ی تحلیل‌های دقیق آن‌ها طراحی شود .

سئوی سایت یا این که سئو وب سایت برای موتورهای جست و جو

سئو سایت در سطح های متفاوتی انجام می‌شود . شرکت‌ها بایستی سایتی را به شما تحویل بدهند که از دید فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئو وب سایت در سطح محتوا انجام میگردد . به کارگیری از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای کیفیت عالی تاثیر بخش اعظمی در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و بهبود سکو تارنما در کاغذ حاصل گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر داراست .

برخی از شرکت‌های طراحی وب ماهر سرویس ها سئو سایت را نیز به مشتریان خویش ارائه می دهند . توجه داشته باشید که تعیین لغت ها کلیدی مناسب و ارائه محتوای کیفیت خوب از مهم ترین مشخصه‌های سایت حرفه ای میباشند و نقش مهمی در بهبود وب سایت شما دارا هستند . خوب تر است این کار را به اشخاص متخصص بسپارید .

رئیس راحت

فرقی ندارد از کدام گویش برنامه‌نویسی یا سیستم مدیر محتوا به کار گیری می کنید , در هر حال یک کدام از مشخصات طراحی سایت حرفه ای سیستم یا پنل مدیریت ساده و آسان است . بخش مدیریت بایستی به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . مدیریت وب سایت باید بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی بارگذاری کند و اصول سئو سایت را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب سایت حرفه ای
نمی توان ارزش دقیقی برای طراحی وب سایت حرفه ای اذعان کرد . شرکت‌ها طبق توصیه شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وبسایت در نظر گرفته‌اید , هزینه و برهه زمانی دوران پیاده‌سازی را معین می‌کنند . نکته صریح این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای بایستی هزینه بیشتری بپردازید به دلیل آنکه یک


در دنیای طراحی وب اسامی و انواع متنوعی مطرح می گردد . از ساخت وب سایت منحصربه‌فرد گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت در میان این انواع در ذهن اکثری از کاربران سوال ساخت می کند . در‌این مقاله به نظارت معنای طراحی سایت منحصربه‌فرد میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده بیان خواهیم کرد .

وب سایت منحصر به فرد چیست؟
اولین نکته در باب سایت‌های منحصر به فرد این است که در پباده سازی آن ها از سیستم‌های گروه تخصصی وبنا رئیس محتوای مهیا , نظیر وردپرس یا این که جوملا به کارگیری نمی شود . این سایت‌ها از آغاز با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی مانند PHP یا ASP . NET پباده سازی میشوند .

بنابراین پر‌نور می‌شود که طراحی قالب منحصر به فرد ارتباطی با ساخت وب سایت منحصر ندارد . گهگاه امکان دارد شرکت وب سایت را بر اساس سیستم رئیس محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد اما قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی نماید . یعنی از قالب‌های بدون پول وردپرس یا قالب‌هایی که قبلا در شرکت پباده سازی شده بوده است , استعمال نکند .

مورد دیگری هم موجود است که در آن , شرکت با به کار گیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای دسته مشخصی از تارنما را می‌نویسد . برای مثال نمونه‌ای از یک سایت فروشگاهی طراحی میکند و آن را به مشتریان متعدد می‌فروشد . دراین‌صورت , کدهای وب سایت برای شرکت منحصر است و به یک مشتری خاص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این وبسایت دسترسی ندارند .

در موقعیت دیگر , شرکت یک سیستم مدیریت محتوای منحصر برای خود می‌سازد و تمامی سفارش‌ها را درین دور و بر پباده سازی می نماید . سیستم‌های مدیریت محتوای عمومی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که اکثری از آن‌ها در بسیاری از مورد ها آیتم به کار گیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیریت محتوای مخصوص این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین علت در آن‌ها می‌توان تخت گاز به داده ها دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به جهت تسلط کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا هستند .

در‌صورتی‌که سایت‌های مهیا شرکت‌ها تجهیزات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا به هر علتی یک وب سایت با کدنویسی منحصر بخواهید , شرکت صفر تا صد تارنما را اختصاصا برای شما طراحی می‌کند . دراین‌صورت کلیه بخش‌های وب سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری تنها برای شما پباده سازی شده است و مثال دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت ساخت وب سایت منحصر به فرد با سایت‌های مهیا
تفاوت ساخت وب سایت منحصر با تارنما های آماده

با مباحثی که مطرح شد شاید تا کنون تفاوت دربین سایت‌های منحصر و سایت‌های فراهم را فهم و شعور کرده‌اید .

سایت‌های آماده بر پایه ی سیستم‌های مدیریت محتوای جهانی نظیر وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته می گردند . در‌این حالت شرکت‌ها مجبور نیستند کلیه چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت ساخت سایت بیشتر خواهد بود .
در ساخت وب سایت منحصربه‌فرد , شرکت‌ها با دقت به سبک و امکانات مورد‌علاقه خویش , یک لهجه برنامه‌نویسی را تعیین مینمایند و مبتنی بر آن , همگی جزئیات سایت را پباده سازی میکنند .
در طراحی وب منحصر به فرد زمانه و نیروی انسانی بیشتری صرف میگردد . به طور معمول این دسته از پباده سازی وقتی به کار می رود که سایت‌های مهیا ویژگی‌های متبوع صاحب کار را نداشته باشند .
هزینه ساخت سایت منحصربه‌فرد
نظیر همگی اشکال دیگر , هزینه طراحی وب منحصر نیز به امکانات و ویژگی‌های سایت مربوط است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این دسته سایت‌ها می بایست بپردازید بخش اعظم از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک تارنما با پباده سازی منحصر به فرد می بایست هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *